Tento koláčik mám prisámvačku v pláne spraviť asi 3 roky. Ja vôbec neviem prečo som sa k nemu nedokopala. Teda vlastne nalejme si čistého vína… presne viem.. lebo to som celá ja.. v hlave mám milión plánov, projektov, receptov a skutek utek.. :D

No ale späť k tejto nepečenej dobrote. Minule som pri nákupe zhrabla všetky druhy orechov na granolku. A viete ako.. orechov nikdy nie je dosť a keď sa to spojí s mojím neodhadom, tak máš zrazu doma zásobu orechov na pol roka.

Navyše sa u mňa doma znova objavili tie mega wafle. Takže som si normálne  ZODPOVEDNE povedala… Martina netlač všetko len tak nekultúrne zo sáčku pred Netflixom, šak čo si už.. sprav si pekne kultúrny koláčik..

Takže konečne prišiel rad na túto dobrotu.

Korpus z waflových keksov.. Karamel plný orechov a čokošková ganáž.. proste žúžo labúžo… ♥ A teraz môžem ísť pred Netflix.. .KULTÚRNE!

350 g maslových keksov

125 g masla

150 g krupicového cukru

120 ml smotany

30 g masla

štipka soli

50 g orechov (arašidy, lieskovce alebo iné)

200 g čokolády

230 ml smotany na šľahanie

  • Kekse si najlepšie v mixéri zmixujeme na prach. Ja som ich zmixovala na taký hrubozrnný prach, lebo som bola ako vždy netrpezlivá.
  • Keksový prach zalejeme maslom. Pomačkáme a natlačíme do tartovej formy s priemerom 22 cm. Šupneme do chladničky zachladiť a žiadne vyvaliť sa a nohy hore.. ide sa na karamel.
  • Šupneme do panvice cukor. Trošku ho len pokropíme vodou, dajme tomu 2 PL. Premiešame a necháme bez dotknutia a bez miešania karamelizovať na najvyššom plameni. Keď začne chytať jantárovú farbu, premiešame a stiahneme z ohňa. Zalejeme smotanou a miešame rýchlo. Pozor na horúcu paru. Na záver pridáme maslo a trošku soli.
  • Nasekáme orechy, ja som sekala na väčšie kusy a prihodíme do karamelu. Necháme ho trochu vychladnúť a nalejeme na korpus. Šupneme zachladiť. A zase! Žiadne hore nohy. Ide sa robiť ganáž čokošková.
  • Smotanu zahrejeme tesne pod bod varu, odstavíme. Prišupneme nasekanú čokošku a miešame, pokiaľ nedostaneme hladkú čoko omájdu.
  • Tý vylejeme na zatuhnutý karamel a necháme v chladničke úplne zatuhnúť. Ja som dozdobila orieškami a krémom čokoškovým ktorý som si vymixla zo 125g philadelphie a 40 g roztopenej čokošky.
Snickers koláčik
Snickers koláčik
Snickers koláčik
Snickers koláčik
Snickers koláčik

Write A Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.