FAQ

Ako vznikol názov blogu?

Názov blogu je asi pri zakladaní vždy tá najhoršia časť. Je to niečo, čo sa s vami bude niesť dlho predlho a čo sa len veľmi tažko mení. Ten náš mal mať najprv strašne hlbokú myšlienku.. St(v)ory z Kuchyne malo jednak označovať nás ako Stvory a jednak naše príbehy alebo recepty ako Story… no ale, ako čas išiel zostali z nás len Stvory, čo je ale super, lebo presne to my sme, Stvory – Potvory ako vyšité. :)

 

Čo na mojom blogu nájdete?

Všetko… a to myslím vážne. Slané, sladké, dokonca aj variácie pre alergikov.. :) Rada by som postupne pridávala na blog aj nejaké články z môjho života, tipy a triky.. proste, aby to tu bolo nielen o receptoch, ale tak trochu aj viac o mne a mojom živote. Uvidíme, či sa zadarí.. :)

 

Čím fotím a ako upravujem svoje foto?

Na fotenie alebo točenie mojich výtvorov používam Canon 5d mark III, objektív canon 50 mm alebo sigma 24 – 70 mm. Momentálne fotím prioritne pri dennom svetle a v zime občas vytiahnem softbox, keďže zimné svetlo nám foteniachtivým moc nepraje. :)
Fotky upravujem prioritne v Adobe Photoshop. Mám aj Lightroom no používam ho minimálne. Na úpravu videí používam Adobe Premiere Elements, občas využívam Filmoru a v poslednej dobe mi učaroval After Effects. No a na úpravu foto v telefóne zase používam Snapseed. :)

 

Čo sa mi zatiaľ prostredníctvom blogu podarilo?

Okrem nových priateľstiev a prvý krát neprestať robiť niečo skôr ako po roku? :D

Spolu s Adel sa nám podarilo nejakým zázrakom získať druhé miesto v Blogerovi roka v kategórii food.

S Maťkou z blogu The story of a cake sme založili projekt Príbehy z kuchyne, prostredníctvom ktorého sme spravili náš prvý foodstylingový wokrshop. Vydali sme spolu dve knihy Príbehy z kuchyne 1 a 2. A momentálne pracujeme na ďalšom rozširovaní nášho projektu. :)

S Kači z blogu Jedz a Miluj a Maťkou z blogu The Story of a cake sme rozbehli MAK magazín zameraný na food, lifestyle a travelling. Po roku fungovania sme však projekt kvôli časovému a finančnému hľadisku pozastavili. Uvidíme čo bude ďalej. :)

No a samozrejme som aj vďaka blogu začala pracovať ako foodstylista na rôznych projektoch. Mimo blogu momentálne spolupracujem s rôznymi spoločnosťami ako vyvojár receptov a fotograf.

 

Aké su moje plány do budúcnosti?

Aké sú moje plány? Jednoduché…. pokračovať v tom, čo robím a robiť to kvalitne. Variť, piecť a mať okolo seba takých skvelých ľudí ako mám. Blogovanie mi prinieslo nové kamarátstva a ľudí, s ktorými nás spája láska k jedlu, alebo niekedy aj láska k nakupovaniu kuchynských potrieb. :)) Je to super, keď viete, že to čo robíte niekoho teší a keď prídete domov, nájdete si správu, ako sa niekomu pefektne vydarila torta od vás. Ono je to celé o ľuďoch, keď máte pri sebe takých na akých sme mali štastie my, tak je malá šanca, že vás to prestane baviť. Takže ďakujem a nieže zdupkáte! :)

 

Môžme mať pripnutú reklamný banner na tvojom blogu?

Nie. :) Reklamné bannery na môj blog nepatria. Nebránim sa však spoluprácam vo forme projektov so spoločnosťami, ktoré mám rada, hodia sa na môj blog alebo sa s ich produktami stotožňujem.

 

Spravíš nám post výmenou za produkt?

Pravdepodobne nie. :) Príprava receptu ma stojí nielen čas, ale aj peniaze, preto bartrové spolupráce väčšinou nerobím. Ak si však na začiatku, rozbiehaš svoj projekt a myslíš, že by sa tvoj produkt hodil na môj blog alebo by ma mohol zaujímať, kľudne ma kontaktuj. :) Rada podporím zaujímave veci. :)

 

Môžem použiť tvoje fotky alebo recepty?

Fotky na mojom blogu sú mojím vlastníctvom, preto ak chcete použiť moje fotografie alebo texty, poprosím vás predtým ma kontaktovať. :)

Ak máte ďaľšie otázky, na ktoré ste nenašli odpoveď, napíšte mi.

info@stvoryzkuchyne.com