Cierna Skala

If you truly love nature, you will find beauty everywhere. ~Vincent Van Gogh

Zmeny a komplikácie pred každou túrou, to je naše.. to už ste si isto všimli.

Takže plán bol štvrtková Veľká Fatra. Tá sa zmenila v stredu na sobotné Belianky, no a tie sa nakoniec zmenili na nedeľnú bajkovačku len na Biely kríž. Tá sa ale v nedeľu ráno našťastie zmenila na ľahkú túro-prechádzku v Karpatoch.

Mužo si kúpil drona, tak ho chcel vyskúšať a ja som potrebovala kvalitne vyventilovať hlavu. Zbalili sme caky paky a zamierili sme smer naša obľúbená Vysoká. Takto.. zamieriť v nedeľu doobedu na Vysokú naozaj neodporúčam, áut do aleluja a podľa mňa na Vysokú sa rozhodlo ísť celé západné Slovensko. Takže sme to otočili (áno ďalšia zmena) a vyrazili smer Plavecký Mikuláš. Tu to vyzeralo nádejnejšie. Zaparkovali sme na ceste pod lesom a vyrazili smer Kršlenica prudko hore a to myslím, že faktže prudko hore. Na Kršlenicu stúpate furt dohora bez prestávky. Po ceste nestretnete nič, len spolufučiacich výletníkov. Odmenou sú ale krásne výhľady z Kršlenice do údolia a na okolité skalné steny. Prípadne tyčinka, ktorú si hore dovlečiete v ruksaku.

Cierna Skala
Hriby
Strom
Krslenica

Tu mužo spravil pár záberov, ja som sa zatiaľ pokochala výhľadmi, vypustila z hlavy všetky trápenice a vydali sme sa ďalej smer Čierna skala.

Cesta sa mení na viac rovinatejšiu, dokonca vás čakajú aj nejaké zostupy smerom dole, mierne stúpania, nádherný les a na záver posledný strmší výstup na Čiernu skalu. Čierna skala je skalnatý hrebeň, na ktorom sa mi bohovsky páči, že si každý nájde svoje zákutie na oddych. Výhľady, skalnaté steny a pokoj –to všetko len kúsok od Bratislavy. A to som si vždy myslela, že takéto niečo tu pri Bratislave, nie je šanca nájsť. Naspäť sme zhopkali tou istou trasou k autu a spokojní, že sme sa nakoniec vybrali práve sem.

Krslenica
cernice

Takže tak kamoši.. peknosti nájdete aj priamo pod nosom. Možno to nie je výstup na štít s prevýšením 1200 m, možno nedobíjate Tatry s medajlou na krku, no keď ľúbite prírodu, tak aj prechádzka v Karpatoch dokáže byť čarovná. ♥

Cierna skala
Cierna skala

Write A Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.