Ak blogujete nejaký ten čas o jedle, nepochybne sa snom väčšiny z nás foodblogerov stane vydať vlastnú kuchársku knihu plných dobrôt, ktoré milujete. Ja som v roku 2016 spojila svoje sily s Maťkou z blogu The story of a cake a tento náš spoločný sen sa nám podarilo naplniť. Dokonca hneď dva krát. ;)
V roku 2016 sme spoločne vytvorili projekt Príbehy z kuchyne. Projekt o jedle, fotografii a hlavne o vášni robiť to, čo vás baví. Zorganizovali sme náš prvý workshop zameraný na fotenie a foodstyling v krásnom prostredí Wiegerovej vily a spoločne pripravili knihu Príbehy z kuchyne, ktorá sa v roku 2017 dočkala svojho pokračovania. :)

V roku 2019 som vydala svoj Zápisník na recepty, ktorý mi pripomína mamču a zároveň pomáha predajom malej víle z OZ Spolu AUT. ♥

Zápisník na recepty

Príbehy z kuchyne

70 chutných receptov a tipy ako si odfotiť jedlo

Naša prvá kniha uzrela svetlo sveta v Septembri 2016 a mohli ste v nej nájsť výber našich obľúbených sladkých aj slaných receptov. Pripravili sme do nej viac ako 70 receptov na celý deň, rozdelených do kapitol ako Raňajky, Obed, Dezerty, Večere a Drinky.
A keďže našim spoločným hobby je aj fotografia a celú knihu sme si fotili vo vlastnej réžii, do knihy sme pridali nejaké tie tipy, ako si jedlo odfotiť , tak aby vyzeralo fešne nielen v tvojom domácom albume, ale aby si sa zaňho nemusela hanbiť ani medzi priateľmi. :)

Príbehy z kuchyne 2

viac ako 100 receptov, v ktorých si každý nájde to svoje

Našu druhú knihu sme vydali v Septembri 2017. V novej knihe je viac ako 100 sladkých receptov, naše obľúbené chuťové kombinácie a tentokrát sme zaostrili pozornosť aj na kamošov alergikov. Verzie bez múky, bez laktózy, raw, s ovocím, či so zeleninou, veríme, že si každý nájde medzi našimi dobrotami to svoje.

Takže, či už sa snažíš dostať do formy, trpíš alergiami, presedlal si na nový životný štýl alebo sa chceš len sladkou dobrotou odmeniť, nenecháme ťa v tom… Pretože ruku hore, kto v kútiku duše netúži každý deň po dobrej sladkej odmene.

Zápisky z kuchyne

viac ako 100 strán na zapisovanie + 20 mojich NAJ receptov

Keď som bola malá, vždy som sa tešila na víkend… Mamina vytiahla starý zošit s receptami a piekli sme. Bábovku, lebo víkendová bábovka musela byť. Teraz mám zošit s receptami doma. Jeden od babky a druhý od mamky, do ktorého mi vložila všetky naše rodinné a moje obľúbené recepty. Aby som o ne neprišla… Aby som si na naše chvíle spomenula vždy, keď ho vytiahnem a vedela si opäť napiecť detstvo… A spomienky.

A presne preto vznikol tento zápisník na recepty. Aby naše chuťové spomienky nezmizli vo vzduchoprázdne. Aby sme si všetky jedlá, chute a vône, ktoré nám pripomínajú čarovné okamihy, starostlivo zapísali. A aby si naše deti raz tiež vzali starý fľakatý zošit s dobrotami, ktoré im pripomínajú domov.

 

Kde ju kúpiš?

Keďže naša prvá kniha zmizla z pultov veľmi rýchlo, momentálne si ju môžeš už iba stiahnuť vo forme ebooku (pdf), ktorý sme vyhodili do sveta počas prvej vlny covid vlny. Nájdeš ho TU v mojom obchodíku.

Kde ju kúpiš?

Našu druhú knihu nájdeš u mňa v mojom obchodíku, kde ostáva pár posledných kusov alebo na www.martinus.sk a vo všetkých dobrých kníhkupectvách. :)

Kde ju kúpiš?

Zápisník na recepty nájdeš na mojej stránke v obchodíku alebo vo vybraných kníhkupectvách väčšinou online. :)