Čaute Kamoši,

 

Vianoce sa nezadržateľne blížia, to všetci vieme a keby náááhodou niekto zabudol, tak mu to bude pripomenuté reklamami, obchodnými centrami, alebo samozrejme NAMI… mua-ha-haaaa… :)

ALE.. predtým než naplno dorazia Vianoce, dorazí nás ešte nádielkou mňamóz Mikuláš… :) Viete na čo sme sa furt ako malé tešili najviac? Na adventný kalendár predsi. Dostali sme ho na Mikuláša a keďže už bolo šiesteho mohli sme vyjesť až 6 čokoládiek naraz!!! No a teraz sme už veľké, kalendáre už nedostávame, ale za to ich vyrábame. Napríklad minulý rok dostal môj (Piškotin) mužo perfiš handmade kalendár a doteraz sa s ním malý nezbedo, rozumej Adelin mini muž hrá. ;) Lebo okrem varenia nás baví aj kadečo vyrábať.

Tak a teda čo tým celým vlastne chceme povedať? No predsa, že sme sa rozhodli, pre vás, ktorý tiež radi vyrábate zozbierať nápady na handmade Adventné kalendáre. ;)

 

Takže Advenťák nambr van (zdroj: www.mrprintables.com):

Začnem hneď s mojím víťazom minulého roku. J Adventný kalendár supiš pre chaloša, alebo teda aj pre velkého chaloša ako je môj muž. Séria 24 domčekov, ktoré sa dajú prilepiť na podložku, dokreslíte cesty, prilepíte stromy a Kalendár alebo budúca hračka je na svete. A veruže mal úspech. :)

Link na stiahnutie šablóny pre domčeky nájdete na tejto stránke dole dole na samom konci:

http://mrprintables.com/christmas-advent-calendar-street.html

Advenťák po druhé, alebo čo s nazbieranými hajzl papierovými valčekmi (zdroj: www.morningcreativity.com, www.mindypitcher.blogspot.com).

Neviem či aj vy máte túto úchylku, asi v tom budeme sami, ale u nás sa rolky z hajzl papíra kopia. :) Takže ak ste na tom podobne, tu je pre nich superské využitie. A keď nemáte, zbehnite k susedom. Nikdy neviete kto úchylne zbiera rolky. :))

Z roliek môžete jednoducho vyrobiť megalomanské salonky a do nich ukryť dobrôtky, alebo z nich vytvoriť domček. Uzavriete ich z oboch strán a jednou stranou ich pricapnete lepidlom o obklad. ;)

Save

Save

Advenťák číslo 3:

Tento je podľa mňa úplný chutňoš… stačí vám 24 malých krabičiek, ktoré kúpite napríklad tu: http://kreativnyzivot.sk/papierove-doplnky/295-papierove-krabicky-12-ks.html. A 24 stromcekov, ktore zozeniete v modelarskych obchodoch.

Vybornou alternativou k tomuto Advenťáku je advenťák nambr 4 (www.abubblylife.com).

Krabičky si môžete vyrobiť sami. Napríklad na základe tohto templatu: http://familycrafts.about.com/cs/coloringpages/l/blboxtemplate.html, zvieratka plastove nakupite v hrackarstve, biely sprej napriklad v hornbachu, baumaxe a podobne. Zvieratka nasprejujete, prilepite sukundacom cerveny nos a sup na krabicku. :)

Potom tu mam este pre vas easy rychly pyramidkovy les, do ktoreho mozete ukryt maskrty. Staci farebny tvrdsi papier v odtienoch zelenej, template na pyramidky z tejto strankyhttp://www.willowday.com/2012/11/winter-wonderland-advent-calender.html a advenťák je na svete. ;)

(zdroj: www.willowday.com)

No a posledný kus, niečo pre geometrickejšie a minimalistickejšie duše. ;) Template na rôzne tvary nájdete tu: http://ruffledblog.com/diy-geometric-favor-boxes/ a už sa len pustiť do vystrihovania. ;)

(zdroj: www.sanaeishida.com)

Save

Write A Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.