Pozvanie na poľskú večeru som dostala ešte niekedy v Auguste. Pozýval poľský inštitút, pozýval na koniec septembra, bez infošky kde sa to celé bude diať, bez infošky, čo budeme papať.. Mali sme len potvrdiť účasť a nahlásiť alergie.. :) Proste tajomné to bolo jak fras, ale však povedala som si, že veď mám predsa dedka origoš poliaka, tak prečo by som nešla.. Dokonca som aj na poľskej svadbe bola, kde sme celý čas pili a vyžierali oštiepky a korbáčiky! Takže bolo rozhodnuté, idem a budem macher cez jedlo, lebo poľskú kuchyňu ako tak poznám.. :)

No a tu prišiel ten omyl.. taký z tých príjemných.. pretože na tejto večeri mi bolo dokázané, že o poľskej kuchyni viem presne prd.. :D  Týždeň pred večerou sme dostali info o tom kam sa máme dostaviť.. Adresa bola nejaká pivnica v modre.. aj som sa to snažila googliť, aj som objavila nejaké obrázky a povedala si, že to asi teda bude celkom pekné.. Omyl ďalší.. priestor bol doslova nádherný! Pivnica sa volá neco modra a má úžasný vnútorný kamenný priestor, ktorý na vás dýcha bohovskou atmoškou a krásnu záhradku, kde si môžte vyvetrať hlavy, keď ste už prevínovaní.. :D

No ale poďme k večeri.. :) Večeru organizoval teda poľský inštitút v spolupráci s poľským usta magazínom, ktorý je mimochodom prevelice krásny. Až mi je ľúto, že na našom slovensku nemá vôbec význam takéto čosi vydávať, ináč by som do niečoho takého hneď šla.. :/ Kuchárom bol mladý a šikovný Michal Gnilka, ktorý nám s úsmevom od ucha k uchu prišiel vždy porozprávať o tom, čo vlastne budeme papať. Strašný sympoš s tetovaniami tiež od ucha k uchu.. :)

No a k jedlu…poľská papanica bola podaná veľmi moderne a všetko tvorili vegetarianske jedlá. Aj by som vám povedala, čo ktorý chod obsahoval, ale už si nepamätám.. Bolo tam toho veľa, bolo to špeci a ja miesto toho aby som si zapisovala veci, radšej som sa nechala unášať atmoškou a chuťami. Najviac ma však oslovila polievka. Silný vývar s hríbikmi a pohánkou.. jedno veľké mňam! :) No a samozrejme ja závislák na sladkom, som si pochutila velice prevelice aj na dezerte. Vanilková zmrzka s čiernym korením, čosi makové, taká alkoholová slivka a piškótový koláčik.. :)

Bolo to proste celé chutňošské, veľa skvelých ľudí pokope s rovnakým nadšením, vychutnávajúci si fantastické jedlo a príjemnú spoločnosť. Dostali sme darčeky, zažili sme krásny večer a týmto by som chcela nielen poďakovať ale tak trochu si zaželať a dúfať, že takéto stretávky ľudí s rovnakým nadšením by sa mohli organizovať aj častejšie.. ;)

Write A Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.