Na tento koláčik som úplne zabudla.. nieje to klasikuš cheesecake, skôr je to taká jeho extra jemná verzoška, ktorá sa rozplynie na jazyku. :)

Ja sa priznám, že nie som čízkejkový vyznávač, nejako mi tieto  silno tvarohové koláčiská nezachutili, no tento bol parádny.. ale teda ako som vravela, možno práve preto, že sa na čiiz nejako extra nepodobá.

Chcela som ale iné… tá omáčka karamelová s brandy.. .to vám je žúžo.. a to prisámvačku nepíšem pod vplyvom tej hruškovej brandy.. normálne bola taká mňamózna, že som vlastne jedla karamelovú omáčku s troškou čízu.. normálne som si urobila okolo toho čízu karamelový bazénik.. určite vyskúšajte.. a s tým bazénikom.. ale pre číz.. nie pre vás.. nieže vás načapem kúpať sa v bazéniku z karamelovej omáčky. Aj keď teda.. predstava je to parádna.. :))


200 g maslových sušienok

75 g masla

800 g zaváraných hrušiek (hmotnosť aj so šťavou)

200 g cukru

500 g mascarpone

200 g kyslej smotany

4 vajíčka

Karamel

200 g cukru

5 PL vody

125 ml smotany

50 ml hruškovej Karpatskej Brandy

Hrušky

4 ks hrušiek

500 ml vody

2 sáčky čierneho čaju

50 ml hruškovej Karpatskej brandy

6 klinčekov

1 celá škorica

  • Ako prvé si pripravíme keksíkový základ. Sušienky nadrvíme na jemno a zalejeme maslom. Poriadne premiešame a natlačíme do formy s priemerom 23 cm. Vložíme do rúry na 180 stupňov a pečieme cca 10 minút. Vyberieme a necháme vychladnúť. Teplotu znížíme na 160 stupňov.
  • Hrušky si zlejeme z nálevu a rozmixujeme spolu s cukrom na kašu. Pridáme mascarpone, smotanu a premixujeme. Po jednom zašľaháme vajíčka. Zmes vlejeme do formy. Formu obalíme dvoma vrstvami alobalu zospodu a dookola. Takto vyzbrojenú formu vložíme do pekáča, do ktorého nalejeme vriacu vodu tak, aby siahala cca do polovice formy. Pečieme pri teplote 160 stupňov cca 70 – 80 minút. Po dopečení by mal byť cheesecake trasľavý v strede. Necháme ho cca hodinku chladnúť na kuchynskej linke a potom premiestnime na noc do chladničky.
  • Na karamel si zmiešame cukor a vodu a necháme zahrievať v panvici na najvyššom plameni. Nemiešame ani nechytáme. Keď začne chytať cukor jantárovú farbu premiešame a vlejeme smotanu. Pozor na horúci dym. Miešame až pokiaľ nám nevznikne omáčka. Na záver prilejeme brandy.
  • Ako posledné si pripravíme hrušky. Do kastrólika si dáme vodu, čaj, klinčeky, brandy a škoricu. Privedieme k varu, sáčky vyberieme, plameň znížime na nízky a vložíme ošúpané hrušky. Varíme cca 40 – 60 minút, pokiaľ hrušky niesú mäkké. Hrušky môžeme nechať odpočívať v čaji až do podávania. :)
  • Cheesecake podávame preliaty karamelom a s hruškami.

Write A Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.