Dostala som na odskúšanie remosku… normálne, že.. moja keď si frajerka, upeč niečo v remoske, lebo ževraj v nej sa dá všetko.. Tak som súhlasila…

Moje poznatky o remoske siahajú do pradávneho detstva, presne do obdobia, keď som behala po záhrade a niekde v povetrí som započula babku povedať slová remoska a koláč.. to je všetko.. zaujímal ma vtedy iba koláč, takže s remoskou som mala teraz doslova prvé rande… a tak vám poviem.. škoda, že som to nenatáčala, pobavili by ste sa. Poznáte také tie produkty, ktoré sú tak blbuvzdorné, že ich zvládne aj právevyliahnuté dieťa? Tak som tu s tým nacvičovala asi 20 minút, čítala návody, lebo však to isto nemôže byť len tak, že priklopíte veko a šťuchnete do gombíka.. nie nie.. v tom musí byť nejaký trik.. NIE JE! Ale už to viem.. druhý krát už nebudem pretáčať, nebudem sa snažiť ulomiť úchytky, aby som zacvakla niečo, čo zacvaknúť nejde a nebudem ani hľadať nejaké tajné nastavenie teploty.. :D

Takže najbližsie na chatu beriem remosku.. a už budem za frajerku.. lebo neviem či viete.. ale piecť v remoske je super easy.. prilopíte veko, šťuchnete do gombíka… A je to! Doslova… :)

A že vás ľúbim nech sa páči zľavový kupón 10% na stránke https://www.znackovenadobi.eu/znacka/remoska/ Stačí zadať stvory10 :)


2 vajíčka

160 g práškového cukru

2 lyžice kakaa

2 lyžice slivkového lekváru

260 ml mlieka

130 ml oleja

100 g mletého maku

150 g hladkej múky

2 ČL kypriaceho prášku do perníka

marhuľový lekvár

150 g horkej čokolády

80 ml smotany na šľahanie


  • Recept je mega jednoduchý. V kýbliku zmiešame cukor, kakao, mak, múku, kypriaci prášok. V druhom kýbliku mlieko, olej, lekvár a vajká.
  • Jeden kýblik vmiešame do druhého a máme cesto.
  • Cesto premiestnime do vymastenej a múkou vysypanej formy alebo do našej remosky, ktorú som tiež vymastila a vysypala múkou. Ak pečieme v remoske, pečieme cca 45 minút.
  • Ak pečieme v rúre, rúru vyhrejeme na 180 stupňov a malo by stačit cca 30 minút. Vyskúšame zapichnutím drevenej špajličky a keď vyjde suchá, máme hotovo.
  • Koláčik necháme vychladnúť, natrieme lekvárom a potrieme čokopolevou, ktorú sme si pripravili zahriatím smotany a čokošky.
  • Hotovka. :) Som vravela, že je to supereasy.

1 Comment

  1. Výborný perník, s meruňkovou marmeládou a čokoškou parádní kombinace. Moc díky za skvělé recepty!

Write A Comment

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.