…nenormálnosť. Čestné pionierske kamoši! Toto je že láska na tanieri!

Morčacie mäsko s bazalkou a parmezánom, utopené v paradajkovej omájde so slaninkou, bazalkou a s kopou roztopenej mozarelly. To sa nedá prestať jesť. Fakticky!

Pri príprave som použila tento krát Oliváč Borges Classic. Viete prečo? Lebo je superský práve na varenie. :) Je jemnejší a zvýrazňuje chuť jedla.


  • 500 g mletého morčacieho mäsa
  • 1 vajíčko
  • 90 g strúhaného parmezánu
  • 1 ČL soli
  • 1/2 cibule
  • hrsť čerstvej bazalky
  • 2 PL strúhanky
  • 1 ČL čierneho korenia
 
Omáčka
  • 4 PL olivového oleja BORGES Classic
  • 1 a 1/2 cibule
  • 2 strúčiky cesnaku
  • 250 ml paradajkového pyré
  • veľká hrsť čerstvej bazalky
  • 100 g prerastenej slaninky
  • cca 100 ml kuracieho vývaru
  • 1/2 ČL mletého čierneho korenia
  • cca 200 g strúhanej mozarelly (tvrdý syr nie tá vo vodičke, ja som moju kúpila v BILLA už nastrúhanú v sáčku)
  • Surovín do aleluja kamoši, ale ako je už u mňa zvykom, bude to rýchlovka, nech môžme čím skôr tlačiť no nie? :)
  • Takže takto.. suroviny na guličky šmaríme do misky a všecko spolu pomačkáme. Vytvarujeme guličky, či po slovensky guľôčky.. no neviem.. proste golfové loptičky si urobte. :)
  • Na panvicu si šmaríme oliváč, stíšime plameň a prišmaríme na menšie kúsky nakrájanú slaninku. Opečieme do chrumkava a nevyžierame. Odložíme bokom, ale vypečený tuk necháme v panvičke.
  • Na ňom si opečieme to hneda guličky. Keď máme hotovo, vylovíme ich bokom. Neodjedáme!
  • Do panvice pridáme ešte trošku oliváča. Pridáme cibuľku nakrájanú na drobno a opečieme do zlatista. Pridáme prelisovaný cesnak a opekáme minútku.
  • Pridáme slaninku, pyré, vývar, bazalku, čierne korenie a chvíľu povaríme na nižšom plameni. Stačí takých 5 minútiek. Dosolíme podľa chuti. Závisí množstvo od toho, aký máte slaný vývar a nezabudnime, že ešte príde syr.
  • Do omájdy nahádžeme guličky, prikryjeme a necháme ešte 15 minút na strednom plameni povariť.
  • Na záver pridáme veľa preveľa syru a necháme roztopiť.
  • Podávame s opekaným chlebikom, ja som si na panvičke na oliváči opiekla alebo s cestovinami alebo so zemiakmi.

mäsové guličky
mäsové guličky
Warning: Undefined array key 2 in /www/s/t/u67167/public_html/wp-content/plugins/cheerup-core/inc/visual-composer.php on line 345 Warning: Trying to access array offset on null in /www/s/t/u67167/public_html/wp-content/plugins/cheerup-core/inc/visual-composer.php on line 345 Warning: Undefined array key 2 in /www/s/t/u67167/public_html/wp-content/plugins/cheerup-core/inc/visual-composer.php on line 451 Warning: Trying to access array offset on null in /www/s/t/u67167/public_html/wp-content/plugins/cheerup-core/inc/visual-composer.php on line 451 Či chceme, či nie, jeseň nám už dýcha na
Cestoviny s mäsovou omáčkou Valentajn je za rohom kamoškovia. Ako priznám sa vám, že ja nie som veľmi Valentínový nadšenec, ale prečo si v tomto nečase nenájsť ďalší dôvod na opeknenie dní a mini prekvapká, ktoré vyčarujú úsmev na tvári spolukaranténneho páchateľa? No a teda povedzme si pravdu, čím sa najlepšie opekňuje deň? No predsa
Dnes na mňa nešťastne čumel z poličky batát.. teda dva.. čakali na svoj hranolkový osud. No a potom ma znenazdajky osvietilo.. dobreeee však.. neosvietilo.. len som silno rozmýšľala, čo sladké by som zožrala a tak vznikli batátové šúľance. So škoricou, lebo batát a škorica k sebe idú.. minimálne farebne.. Ha a dobre, že vznikli, lebo

Write A Comment

Táto stránka používa Akismet na obmedzenie spamu. Zistite, ako sa spracovávajú údaje o vašich komentároch.